Főoldal» Cikkek» Életünk» Belső béke

Út a teljes, harmonikus élethez




Mit jelent a harmónia? Belső nyugalmat, békét, bizonyosságot, megnyugvást a mindennapokban, a pénzügyekben...
• A harmónia hármas egysége.
• Hogyan ismerjük fel, ha nem vagyunk harmóniában?
• Hogyan ismerjük fel, a jó változást?

• Harmónia önmagunkkal, a párkapcsolatunkban, a családunkkal, emberi kapcsolatainkban
• Harmónia a munkában.
• Mit jelent a pozitív beállítottság?
• Mit jelent a tudatosság szemléletünkben?
• Hogyan takarítsuk ki negatív érzelmeinket?
• Hogyan legyen pozitív jövőképünk és miként alakításuk ki?
• Milyen a harmonikus időbeosztás?
• Milyen legyen a harmónia a mindennapok megélésében?
ÚT A TELJES, HARMONIKUS ÉLETHEZ

Gondolatok, részletek, a 2 órás előadásból:

Nézzük, mit is jelent maga a szó: harmónia! Amikor minden maximálisan rendben van az életünkben: egészség, családi kapcsolatok, munka, pénz.
Az értelmező kéziszótár is hasonlót ír:
Harmónia: Főnév, valakik, valamik közötti összhang, testi-lelki kiegyensúlyozottság,
Harmonikus, melléknév: összehangolt, kiegyensúlyozott élet
Harmonizál ige: összhangban van valamivel, jól összefér, illik valakivel.
A harmóniában levés, nem egyenlő a lustasággal, az EGÓ kényelmével, nem kóros egyensúlyt jelent! Harmóniában lenni, egy aktív tevékenységet jelent, amikor mi irányítjuk az életünket, és abban minden jól sikerül. Jól tudjuk beosztani az időnket, de tulajdonképpen időbeosztás nélkül is úgy illeszkedik minden egymáshoz, mint a fogaskerék fogai. Kevesebb a nehézség az életünkben, és ha valami felmerül, azok jól és gyorsan megoldhatók Nincs túlzott alvásszükségletünk Mozdulataink finomak Egészségünk kiváló Az életünk megy előre, a fizikai és az érzelmi világban is. A pozitív érzelmek és gondolatok vannak többségben, az érzelmi rángatottság alábbhagy Jók az emberi kapcsolatok, a párkapcsolat. Hiszen az érzelmi biztonság, mindkét fél számára, a szabadság alapja, ami a bizalmat és a feltétlen odaadást teremti meg. Belső béke, folyamatos nyugalom, szinte meditatív állapot, ekkor vagyunk harmóniában mindennel. Sokszor megszűnik tér és idő, a jelenben, a mostban vagy. Ez az jelenti, hogy nincs csapongás a múltba és/vagy a jövőbe, akkor, amikor éppen valamilyen tevékenységet végzünk, teljes egészében, minden idegszállal, figyelemmel csak abban létezünk.
Csak ekkor megyünk jó irányba magunkkal családdal munkában párkapcsolatban az egész életben

Sokan úgy érzik, hogy harmóniában vannak, és tulajdonképpen mégsem. Pl. Azt mondják: igen nálam minden rendben, de persze, hogy folyton aggódok, hiszen félteni kell a gyermekemet! Persze, minden rendben van az életemben, de azért aggodalommal tölt el, mi lesz, figyelnem kell, résen kell lenni. Hát persze, hogy minden nap haragszom, ha ismernéd a főnököm! Nyilván félelmek vannak a mindennapjaimban, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy tudom-e fizetni a lakáshitelemet! És így tovább…. Ez a diszharmónia, a kóros egyensúly!
Nincs meg az erős meggyőződés, hogy biztosan rendben lesz a holnap is. Én egy nyugodt ember vagyok, de persze, hogy haragszom, amikor az úton az autóval…, a munkahelyemen… - érzelmek rángatnak
Tehát a viszonylagos harmóniádból, gyorsan kibillent bennünket az érzelmi rángatottság, a: félelem harag aggódás féltékenység féltés kishitűség irigység rosszindulat kapzsiság vágy szexuális kívánalmak
Gyermekeink nevelése, a rólunk alkotott képpel egyezik meg, azok válnak beidegződésekké, szokássá, értékrenddé.
Baj: Sokszor mást mondunk, tanítunk a gyereknek és mást lát rajtunk, az életünkből mintaként – EZT FOGADJA EL!
Ne a szülőkhöz, barátokhoz idomuljanak, megfelelésből, hogy rájuk hasonlítsanak, belső indíttatás nélkül, legyen önmaga és fogadja el a többieket, olyannak, amilyenek.
A félelmeknek visszatartó ereje van: lebénít, testet, tudatot, aktív tevékenykedést a fizikai világban.


Mit okoz a harmónia hiánya? Nem teljes életet, testi-lelki betegségeket, pénztelenség, sikertelenség, az élet minden területén, Baleseteket, melyek a belső feszültség, belső béke hiánya. Mivel nagyobb a lelki békétlenség, annál nagyobb a baleset mértéke is!!!!!

Folyton rohanás van, nem vagyunk a jelenben, abban, amit csinálunk (a múlt eseményeiben, sérelmeiben, vagy a jövő rózsás vagy éppen aggódással teli részében létezünk.)

Túlhajtás, pihenés hiánya: meg kell állni, értékelni a megtett dolgokat, elért eredményeket
Nem tudjuk érezni, érzékelni azt, amiben vagyunk, pl. munka-pihenés-párkapcsolat

Párkapcsolat – jönnek a feladatok, számlák, gyerek-gyerekek, elfelejtjük teremteni a kapcsolatot, a feladatokon-gyerekeken keresztül kommunikálunk. A megismerkedéskor még a legszebb ruhánk mellé a legszebb arcunkat is felvettük, és figyeltünk a másikra, fontos volt a vele töltött minden perc. Ezért tettünk is érte, hogy minden nap jól sikerüljön. Aztán belevesztünk a mindennapokba és már csak a feladatok maradtak.

Gyerekek időre – szopás, fürdés, alvás, leckeírás, stb. de sajna, minden gyereknek más az életritmusa, és nincs használati útmutató hozzájuk. A legjobb: nem félteni – mutatni, felfedezni a gyerekekkel a világot.

S van, aki semmiben sem találja meg a helyét: a munkám…, az anyámmal való viszonyom, a párkapcsolat…, már évek óta nincs is, és ha van, az olyan is, a pénzem… Mindenből elegem van, eddig-eddig-eddig vagyok!


Jó, ha legalább felismerjük, hogy baj van, s az még jobb, ha felismerjük, hogy tenni kell a megváltoztatásáért, sőt, magunknak kell tenni:
a.) vagy átgondolva alakítja egyedül az ember
b.) segítséget kér,
a külvilággal és magunkkal is rendben kell lenni a dolgoknak, felismerni, ha baj van, és változtatni.

Munka (baj!) hogy nem szereted, amit csinálsz, nem vagy biztos benne, hogy arra szüksége van, az embereknek, feleslegesnek, értéktelennek érzed magad (otthoni, házi munka, munkahely) Különösen, így van, ha már idős, nyugdíjas valaki, nincs megszokott munka a munkahelyen, és már otthon is kevesebbet bír
Nem önostorozás kell, amivel még nagyobb önbizalomhiányt gyártunk.
Felszámolni a rossz beidegződéseket, egyenként a sérelmeket, listát írni róluk. Egy szép üres fehér lapra, írd össze, akár több napon keresztül, a sérelmeidet, azokat a dolgokat, amivel nem vagyunk megelégedve, és azt is írjuk oda, hogy szerintünk mi az oka. Ehhez tudatosságra van szükség! Magunkkal és másokkal is. A magunk hibáit, vétségeit is meg kell keresni. Azt is, ha nem tettünk szóvá valamit, amivel nem értettünk egyet.

Egészen addig kell nézni újra és újra, a régi rossz eseményt, amíg semmilyen hatása sincs ránk, minden hatása elmúlt, megbékéltünk, megbocsátottunk, tiszta szívből.

Sose kívülről várjuk a megoldást, hogy helyettünk tesz meg valaki dolgokat és tereli helyes irányba az életünket, egészségünket!
Ne ragadj le a múltban, a jelenben élj, ez adja meg a boldog jövőt, amiben az elgondolásaid valóra válhatnak!

Ne kösd semmihez, majd, ha ez megvalósul jó lesz minden, ha megnő a gyerek, ha elválok, ha…
Segítséged kaphatsz, ha kérsz, de mást nem. Nincs Dzsin, a mindennapjaidban, de képzeld el, ha lenne, az milyen volna? Írd le, nézd meg, hogy ezekből mennyi mindent magad is meg tudsz oldani, nem kell feltétlenül hozzá külső segítség.


Kitűzni közben a célokat, miben változzunk? Belső változásra gondolok, mert a külsőnk, csak következmény! Magad dönts, hogy mit akarsz az életedben, hol, hogy, kivel, mi módon, élni, dolgozni. Merd látni magad, hogy ilyen vagyok most, miben változzak? Hogyan éljem az életemet, mindennapjaimat, munka, szabadidő aránya Hol éljek? (lakásod) Kivel éljek? Érzelmek (szabadnak érezd magad, érzelmek-szex összhangja Hogyan segítsek másoknak? család+ a többi ember

Ahogyan te változol, a külső körülmények, hozzád igazodnak, berendezkedik az Univerzum hozzád. Újra, megtanulsz örülni. Erőnléted nő, bőröd simább, kiegyensúlyozottabb vagy, elkezded jobban szeretni magad, sikerélmények is vannak, mert a jelenben tudtál maradni.
Alkotni, megteremteni a jövőt, gondolatban bármit, igazán nyugodt állapotban lehet: keresd meg, mi inspirál: zene, nyugalom, kerti munka, kertben, teraszon leülés, meditáció, nézni a tájat, aromás kabinban szaunázni, bármi lehet, ami megnyugtat, és előre visz, tervezd meg és vidd arra az életed! Magad döntesz, senki más nem felelős a Te életedért, csak te magad, és a Te felelősséged az iránymutatás, példa, gyermekeid életében.
Részlet Najapi előadásából



 














Kategória: Belső béke| Hozzáadta:: Hodildi(2013-06-24) W
Megtekintések száma: 641 | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 0
 
Hozzászólásokat csak regisztrált felhasználók írhatnak.
[ Regisztráció | Belépés ]
 
   
Copyright MyCorp © 2024